Ogłoszenia Duszpasterskie 28. 4. 2024 R.
V NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Witamy dziś w naszej wspólnocie ks. Marcina Wójcika wikarego parafii NSPJ w Czerwionce, który wygłosi homilię i poprosi o ofiary na budowę kościoła. W czwartek 3 maja kolekta na potrzeby naszej parafii, a w przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach.

2. Od środy rozpoczynamy miesiąc maj, szczególny miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie w dni powszednie o 16.30, w soboty o 16.00 a w niedziele o 15.00.

3.W piątek obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu będą odprawiane jak w każdą niedzielę o 8.00, 11.00 i 15.30. Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana w intencji Ojczyzny.

4. W tym tygodniu obchodzimy I Czwartek, I Piątek i I Sobotę miesiąca.

5. Zachęcamy wszystkich do chwili osobistej Adoracji Najświętszego Sakramentu podczas całodziennej czwartkowej Adoracji w naszym kościele.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA
1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na WŚSD w Katowicach. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na cele remontowe naszego kościoła.

2. Dziś diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Polecamy ich modlitwie wszystkich parafian.

3.W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli, prosi o dobre urodzaje oraz pamięta o tych, którzy cierpią głód. Tradycyjnie w tym czasie zostaną odprawione Msze św. przy naszych kapliczkach o godz. 17.00 : w poniedziałek pod Borem a we wtorek na Barwinku. W środę Msza św. w kościele i po Mszy procesja do krzyża przed kościołem. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy. Nabożeństwa majowe będą w tych dniach połączone z modlitwami o urodzaje.

4.W przyszłą niedzielę w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego będziemy przeżywali w naszej Wspólnocie uroczystość I Komunii św. klas III. Dzieci i ich rodziców polecamy modlitwie całej parafii.

5. W czwartek po Mszy św. wieczornej próba dla dzieci i rodziców przed niedzielną uroczystością komunijną. Spowiedź dla dzieci będzie w sobotę o godz. 10.00. Rodziców zapraszamy do spowiedzi codziennie, pół godziny przed każdą Mszą św.

6. Od piątku, podczas nabożeństw majowych rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. Zachęcamy wszystkich do chwili osobistej Adoracji Najświętszego Sakramentu podczas całodziennej czwartkowej Adoracji w naszym kościele.